Just another weblog
Sunday October 20th 2019

Naked bike Honda CB 500

Naked bike to grupa motocykli, która charakteryzuje się brakiem owiewek szczelnie osłaniających silnik. Potocznie nazywane są również golasami. Do takiej grupy motocykli należy między innymi Honda CB 500.

Popularna „cebula”

Tak powszechnie w języku potocznym nazywana jest Honda CB 500 (patrz tutaj), która plasuje się w kategorii „pierwszy motocykl”. Pierwsze modele z serii PC 26, które charakteryzowały dwa rodzaje hamulców, wyjechały z taśmy produkcyjnej w 1993 roku. Jak już wspomniano miały dwa rodzaje hamulców, przednie tarczowe firmy Nissin i tylne bębnowe. Od 1996 roku do produkcji wszedł model PC 32, który miał dwa hamulce tarczowe firmy Brembo. Pierwsza z wersji produkowana była w Japonii, natomiast późniejszą we Włoszech. W powszechnej opinii motocyklistów cebula idealnie nadaje się na pierwszy motocykl. Co prawda rozpędza się tylko do 180km/h, ale setkę osiąga już w 4.7 sekundy.

Części do Cebuli

Jak można się domyślić, części i akcesoria do hondy cb 500 nie są zbyt drogie, jak to w przypadkach produkcji japońskich czy włoskich. Wystarczy spojrzeć na samochody, które są produkowane w tych krajach. Części i akcesoria do nich nie mają wysokich cen, przez co cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Podsumowując, Honda CB 500 to motocykl praktyczny, łatwy w prowadzeniu i uniwersalny. Wyposażona w w niezawodny silnik, charakteryzujący się dobrymi osiągami, idealnie pasuje do świeżych motocyklistów.

More from category

Honda hornet – gdzie kupić do niej części i akcesoria?

Części motocyklowe mają to do siebie, że się zużywają. Konieczna jest wobec tego ich wymiana. Pojawia się tylko [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives